199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!
Bu kitap, YÖK uygulamalarının birebir tanıklarından biri olup YÖK ve yükseköğretim konularıyla ilişkili olarak kitaplar ile onlarca makale yazmış, pek çok söyleşide bulunmuş bir kişinin hazırladığı kitaptır.

Kırk yıllık YÖK tarihinde, genelde YÖK, başkanlarına ve üniversiteler de YÖK’e göre hareket etmişlerdir. Adalet ve Kal-kınma Partisi (AKP) YÖK’te 2008’de kadrolaştıktan sonra ise YÖK başkanları ile üniversiteler AKP Genel Başkanı’nın beklentilerine göre hareket etmeye başlamıştır. Son 10 ayda BÜ’de yaşananların temel nedeni, kayyım rektör atayıp ve tepeden inme fakülteler açarak bu üniversitenin de AKP’lileştirilmesi girişimidir.

Bu kitap, ağırlıklı olarak son 40 yılda yükseköğretimde neler olup bittiğini –iktidarların ve YÖK başkanlarının neler yaptığını, üniversitelerin ne hale düştüğünü– özetleyen bir kitaptır. Bu kitap, üniversitelerin AKP’lileşip medreseleşmesinin öyküsü gibidir. YÖK’ün icraatlarını daha iyi anlayabilmek için bu kitabın ilk bölümünde 1980 öncesinde yükseköğretimdeki tarihsel gelişim özetlenmektedir. 2. bölümde YÖK’ün kuruluş öyküsü anlatılmakta, diğer 7 bölümde ise YÖK başkanlarının icraatlarına değinilmektedir. Son bölümde de ülkenin ve üniversitenin içinde bulunduğu durum kısaca irdelenmekte ve yükseköğretimin geleceği tartışılmaktadır.


Ürün Adı: Yök, Yök Başkanları ve Üniversiteleri
Ürün Kodu: 9786057001832
Yazar: Rıfat Okçabol
Basım Yılı: 2021
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 528
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...