200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

    Türkiye’de 1980 Sonrası Maliye Politikaları ile Gelir Dağılımı ve Sosyal Adalet Arasındaki İlişkiler

  • Barkod:9786052811535
  • Marka :Hiperlink Yayınları
  • Kategori:Ekonomi
  • Stok:1
  • 161,00 TL
21. yüzyılın iktisadi ve sosyal alanlarda sıkıntıları oldukça fazla. Tüm ülkeler için sorunlar her zamankinden daha büyük olarak görülmektedir. Yüzyılın başında Türkiye bir kriz ile uyanırken, 2008’de son yarım yüzyılın dünya için en önemli finansla ve akabinde iktisadi kriz ile dünya karşı karşıya kaldı. Gelir dağılımı meselesi de hem krizlerin hem de iktisadi alanda uygulanan politikaların bir sonucu olarak derinleştiği ve yoksulluğun daha da vahim sorunlara doğru yol aldığı görülmektedir.

Bu çalışmada, 1980 sonrası Türkiye’de maliye politikalarının gelir dağılımı ve sosyal adalet ile ilişkilerini ortaya koymak adına önemlidir. Yapılan çalışma, birçok sonuç ile birlikte, ilgi çekici olarak “maliye politikaları ve gelir dağılımı eşitsizliği ilişkisini” krizlerin etkilemediği gibi bir sonuç elde edilmiştir. Literatür taramaları ile elde edilen pek çok bulguya Türkiye’nin kapsam dahilinde olan yılları içinde gerçerliliği görülmüştür. Tartışmalı olan ilişkiler için ise özellikle doğrudan ve dolaylı vergiler hususunda gelişmekte olan ülkeler ve gelişmiş ülkelerde farklı sonuçların elde edildiği de test edilmiştir. Çalışmada, 1980-2001 ve 2001-2016 dönemi olmak üzere iki ayrı dönem ele alınmış ve bireysel gelir dağılımı eşitsizlik ölçeri GINI katsayısı kullanılmış ve maliye politikasının parametreleri ile bir arada istatistiksel olarak analiz edilmiştir.

Okuyuculara faydası olması temennisi ile teşviği ve desteği olan tüm dostlara teşekkürü bir borç biliyorum.

Ürün Adı: Türkiye’de 1980 Sonrası Maliye Politikaları ile Gelir Dağılımı ve Sosyal Adalet Arasındaki İlişkiler
Ürün Kodu: 9786052811535
Yazar: Sabri Öz
Basım Yılı: 2019
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 208
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...