199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!
Feridüddîn-i Attâr'in Pendnâme’si klasik Islâm edebiyatinin çok taninmis eserlerinden bi­ri. Çaglar boyunca bu eser, basta her müslüman aydinin sonra da halktan insanlarin el kitabi olmus, elden ele, dilden dile dolasmistir. Bunda, eserin bir ögüt eseri olmasinin yani sira akici bir tarzda kaleme alinisinin da etkisi var. Ancak Pendnâme’nin genis bir cografi alanda kültürel dolasima girmesi onun diger kültürlerin de dillerine çevrilmesi ile mümkün olmustur.
964/1558 yilinda manzum olarak Türkçeye çevrilmis olan elimizdeki Pendnâme de bu çerçevede ortaya çikmis ve devirler boyunca ilgi görmüs bir eserdir. Eserin müterciminin ismi üzerindeki görüs ayriliklarinin hâlâ bir sonuca baglanamamis olmasi sebebiyle, eldeki veriler bizi “Emre” ismini tercihe sevk etmistir. 16. asir sairlerinden Emre’nin bu manzum çalismasi Türkçe Pendnâme tercümeleri içinde en taninmis olanlarindandir. Emre, eserinin girisinde telif sebebiyle ilgili olarak verdigi bilgide, Attâr’in bu eserini tercüme görevini kendisine Sehzade Sultan Bayezid’in verdigini belirtmektedir.
M. Sait Mermutlu tarafindan hazirlanan eserin, günümüz Türkçesi ile metnin Latinize edilmis hâli karsilikli sayfalar halinde verilmis olup, kitabin sonunda ise tipkibasimi yer almaktadir

Ürün Adı: Terceme-i Pendname-i Attar (Metin-Sadeleştirme-Tıpkıbasım)
Ürün Kodu: 9786055166748
Yazar: Feridüddin-i Attar
Basım Yılı: 2015
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 272
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...