200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!
Bu kitabın amacı, olasılık teorisinin kavramlarını ve ilkelerinin tanıtımını yapmaktır. Olasılık, rastgele değişkenler ve rastgele süreçler ile uygulamalara çok geniş yer verilmiştir. Olasılık ilke ve kavramlarının iyi bir şekilde anlaşılabilmesi için küme teorisinin iyi anlaşılması gerekir. Hem olasılık kavramlarının anlaşılması hem de istatistik yöntemlerinin kullanılabilmesi için bunlara temel oluşturan küme teorisi daha geniş tutulmuştur. Yüzlerce tamamen çözülmüş problem örnekleri, çözüm teknikleri, olasılık konusunun önemi açısından pek uygun duruma getirilerek okuyucuya sunulmuştur. Her disiplinde öğrencilerle birlikte, çeşitli mühendislik disiplinlerinde öğrenciler için de tasarlanmıştır. Temel bilim, matematik, yönetim alanlarında öğrenim gören her kesimden öğrencilerin yararlanacağını dikkate alarak hazırladık. Ders kitabı olarak kullanılabilir. Bilhassa olasılık dağılımlarının gerçek yaşamdaki olaylara nasıl uygulandığı anlatılmıştır. Ayrıca bu dağılımların bilgisayar yazılımları kullanılarak verildiği görülecektir. Biyoistatistik ilk kez olasılık (hastalıklara) nasıl uygulandığı en son yani modern olasılık yöntemleriyle anlatılmıştır. Bu olasılık dağılımların hastalık problemlerine uygulanarak çözüm bulunurken dağılımların bilgisayar yazılımları kullanılarak çözümlerin nasıl yapıldığı adım adım verilmiştir. En önemlisi, olasılıkların çok önemli biyoistatistik konularına nasıl uygulandığı ve olasılığın gerçek yaşamda ne kadar önemli yer tuttuğunun modelleri verilmiştir. Konuların iyi anlaşılması için olasılıkta tablo ve grafiklerin ne kadar önemli rol aldıkları bilinir. Biz de kitabımızda buna çok geniş yer verdik. Yüzlerce tablo ve grafiklerle olasılığın nasıl daha kolay anlaşılabilir olduğunu bir kez daha göstermeye çalıştık. Bu kitabın yazarının istatistikçi ve aynı zamanda bir yazılım uzmanı olması konunun daha geniş bir açıdan (perspektifden) anlaşılmasına yardımcı olacağı kanısındayım.

The purpose of this book is the provide an introduction to principles of probability, random variables, and random processes and their applications. The book is designed for students in various disciplines of engineering, science, mathematics and management. It may be used as a textbook and/or as a supplement to all current comparable texts. It should also be useful to those interested in the field for self-study. The book combines the advantages of both the textbook and the so-called review book. It provides the textual explanations of the textbook, and in the direct way characteristics of the review book, it gives hundreds of completely solved problems that use essential theory and techniques. Moreover, the solved problems are an integral part of the text.

Ürün Adı: Temel Olasılık Dersleri - Basic Ideas of Probability ve Biyoistatistikte Olasılık Hesabı
Ürün Kodu: 9786052811511
Yazar: Adnan Mazmanoğlu
Basım Yılı: 2018
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 351
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...