199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Islâm'in temel prensiplerinden biri olan sûra, son derece ehemmiyet arzettigi halde, üzülerek ifade etmek gerekirse Sahâbe-i Kiram devrinden sonra ona geregi gibi önem verilmemistir. Onu, insanin ne kisisel hayatindan ve ne devlet hayatindan çikarip atmak mümkündür. Çünkü sûra, gerek fert, gerek cemaat ve gerekse devlet olarak hayatimizin siyasî, sosyal ve iktisadî bütün kesimlerini kapsamasina ragmen bu konuda simdiye kadar ne Türkiye'de ne de diger halki müslüman olan ülkelerde ciddî bir arastirma yapilmistir. Sadece çesitli konulari ihtiva eden kitaplar içinde yer yer serpistirilmis durumdadir. Ancak hiç biri ihtiyaca cevap verecek nitelikte degildir.
Mesveretle hareket etmek, mü’minlerin bir sifati ve Islâm devletinin de üzerine bina edildigi temel esaslardan biridir. Bunun için de üzerinde önemle durulmasi ve arastirma yapilmasi gereken bir konudur.
Konunun kaynaklari çok yönlüdür. Bir taraftan, tefsir ve hadîsi, bir taraftan fikhi ve Islâm tarihini de ilgilendirmektedir.
Asr-i Saâdet'te her sahada çok bol ve degisik örnekler bulmak mümkün oldugu gibi dört halife devrindeki uygulama da ayni sekilde bize isik tutabilecek kadar çoktur.
Zamanimizin ferdî ve siyâsî hayatina yeni bir ruh ve canlilik getirebilecek öneme sahip olan sûra prensibi, bu eserde, Rasûlullah’in devri ele alinmak suretiyle islenmeye çalisilmistir.

Ürün Adı: Şüra ve Rasulullah'ın Müşaveresi
Ürün Kodu: 9786054194827
Yazar: Av. Dr. Abidin Sönmez
Basım Yılı: 2015
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 232
Kağıt Cinsi: 3. Hm. Kağıt
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...