199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

    Sühreverdi ve İşrak Felsefesi

  • Barkod:9786054239528
  • Marka :Divan Kitap
  • Kategori:Felsefe
  • Stok:1
  • 92,00 TL
Islam felsefesi gelenegi, messâîlik, felsefî tasavvuf ve isrâkîlik olmak üzere üç temel sacayagi üzerinde durmaktadir. Bu temel düsünce alanlarindan biri olan isrâkîlik, Sihâbuddîn es-Sühreverdî(öl. 587/1191) tarafindan sistemlestirildigi kabul edilen, özgün ve köklü bir düsünme biçimini temsil eder. Bu özgünlüge ragmen isrâkîlik, Islam felsefesi gelenegi içinde en az ilgi gören ve hakkinda en az arastirma yapilan alanlarin basinda gelir. Oysa islam felsefesi geleneginin mütemmim bir parçasi olan isrâkîligin arastirilmasi, sadece bu düsünce alaninin anlasilmasi için degil, ayni zamanda, Islam felsefesi gelenegine sundugu özgün ve köklü katkilarin da tespit edilmesine imkân saglayacaktir. . Islam düsüncesi tarihinde hakikati aramak maksadiyla yola çikan ve arayis içerisinde iken felsefi kaygilari göz ardi etmeyen düsünürlerden biri de hiç süphesiz Sihâbuddin Sühreverdî'dir. Sühreverdî'nin IbnSînâ sistemi üzerinden messâî felsefeyi elestirerek klasik Islam felsefesi çizgisinden farkli ve hakikate ulasmada alternatif bir yol/metod olarak sundugu düsünce sistemi ise Isrâk felsefesidir. Ortaçag'da Platon ve Aristoteles felsefelerinin harmanlandigi Yeni Eflatuncu metinlerin Islam dünyasina aktarilmasiyla messâî felsefenin Islam düsünürleri tarafindan ciddi bir sekilde tetkik edildigi, anlasildigi ve gelistirildigi görülmektedir.

Ürün Adı: Sühreverdi ve İşrak Felsefesi
Ürün Kodu: 9786054239528
Yazar: Kamuran Gökdağ
Basım Yılı: 2015
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 285
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...