200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

    Rasulü Ekrem Söyledi İşiten Türk Oldu - 4 Kitap Takım

  • Barkod:9786054893096
  • Marka :Tiyo Yayınları
  • Kategori:İslamiyet
  • Stok:1
  • 546,25 TL
    KARGO BEDAVA

Tiyo Yayinciligin Türkçe'den Islâm'a Giris serisinin üçüncü kitabi olan ve dört ciltten mütesekkil "Rasulü Ekrem Söyledi Isiten Türk Oldu" nesroldu. Insanlardan "isittik ve itaat ettik" diyenlerin isittiklerini tekellümle dogan Türkçenin bu vasfini ortaya çikarmak/belgelemek amaciyla Türkçede yer alan Kur'an kökenli kelimeleri ele aldigimiz "Türkün Dili Kur'an Sözü" incelemesinden sonra Türkçede yer alan Hadis kökenli kelimeleri dercettigimiz yeni bir çalisma ortaya koyduk: "Rasulü Ekrem Söyledi Isiten Türk Oldu"Bu incelemede Hadislerde geçen kelimeler ile Türkçe lügat ve sözlüklerde geçen kelimelerin bir karsilastirmasi/mukayesesi yapilmakta ve bizim asil kelimelerimizin Kur'an'dan ve Hadisten aldigimiz kelimeler oldugu hakikati tebarüz ettirilmektedir. Hadis-i seriflerde geçen kelimelerden telaffuz edildigi sekliyle aynen 7574 kelimenin Türkçede yer aldigi tespit edilmistir. Hadis-i seriflerde aynen/telaffuzuyla bulunmamakla beraber inceleme konusu kök kelimelerin çekimleri ve türemisleri olarak 19.068 kelimenin; aynen geçenlerle beraber toplam 26.642 kelimenin Türkçede yer aldigi tespit edilmistir. Metne alinan kelimeleri sahidlendirmek amaciyla her kök baslik için bir ya da birkaç hadis veya hadisten bir bölüm tercüme edilerek ve ilgili hadis kitabina atif yapilarak metne alinmistir. Her alt baslik için de bir ya da birkaç hadis kitabina atif yapilmistir. Hem ayetlerle hem hadislerle irtibatli olarak yaptigimiz çalismalari bizi zafere götürecek faaliyetin bir parçasi olarak degil, yapmadigimiz zaman vebal altinda kalacagimiz isin geregi olarak anliyoruz ve dogrudan dogruya Islâmî bir anlayisa sadakati seref biliyoruz. Gayret bizden tevfik Allah'tandir. (Tanitim Bülteninden)

Ürün Adı: Rasulü Ekrem Söyledi İşiten Türk Oldu - 4 Kitap Takım
Ürün Kodu: 9786054893096
Yazar: Muammer Parlar
Basım Yılı: 2015
Kapak Türü:
Sayfa Sayısı: 2104
Kağıt Cinsi:
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...