750 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 750 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 750 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 750 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!
İnsanlar arasından birisini seçip onlara peygamber olarak gönderme, Cenâb-ı Hakk'ın değişmeyen bir âdetidir. Bu, tâ ilk insan topluluklarından başlayıp mîlâdî 610 yılına kadar devâm edegelen İlâhî bir uygulamadır. Böylece insanlığa peygamber gönderme işi, son peygamber olan ve Ahir Zaman Peygamberi diye tanınan Muhammed Aleyhisselâm’a kadar sürdürülmüştür.
Artık bir daha peygamber gönderilmeyecek olması, bundan böyle insanlığın peygambere ihtiyâcı kalmadığı anlamına gelmemektedir. Diğer peygamberlerden farklı olarak, Son Peygamber hayatta iken, bir yandan İlâhî Kitâb'ı oluşturan vahiylerin yazı ve ezber yoluyla koruma altına alınmasıyle, bir yandan da Hazreti Peygamber'in her söz ve davranışının muhâfazası yolunda âzamî titizliğin gösterilmesiyle, insanlığın peygambersiz geçen günlerini peygamberli kılmanın zemîni hazırlanmış olmaktadır. Kitap ve Sünnet diye adlandırılan bu iki mîras, insanlığa yeterli mânevî sermâyeyi temin edebilecek durumdadır.
Peygamber Efendimiz'in ön plâna çıkarılması gereken yönlerinden birisi de O'nun beşerî yönüdür. Zîrâ O, ancak bu yönüyle diğer insanlara örnek olmaktadır. Sıradan bir Müslümanın günlük hayâtında ve ömür boyu yaşayışında Hazreti Peygamber’e uymaya çalıştığı hususlar vardır: Yeme içme, oturup kalkma, yatıp uyuma, gülüp ağlama, sevinip üzülme... âdâbı ve insanca davranış üslûbu denilebilecek bilcümle ahlâk kuralları, bu beşerî hayâtın unsurlarını oluşturmaktadır. İşte Peygamber Efendimiz'in bu yönünü sistemleştiren İslâm âlimleri, "Şemâil" adı altında bir ilim dalı geliştirmişlerdir. Elinizdeki bu çalışma da Peygamber Efendimiz'in bu beşerî yönünü ele alıp işlemektedir.
Sevgili "Peygamberimiz'in Şemâili"ni sunmaktan Damla Yayınevi iftihar eder...

Ürün Adı: Peygamberimiz'in Şemaili (Ciltli)
Ürün Kodu: 9789753811453
Yazar: Ali Yardım 
Basım Yılı: 2022
Kapak Türü: Ciltli
Sayfa Sayısı: 560
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...