200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!
Özdilek mecmuası, önce Sivas’ta Sultani müdür muavini Cemal Gültekin tarafından çıkarılmış, daha sonra Cemal Gültekin’in Erzurum Dar’ül muallimini müdürlüğüne atanınca 10 Temmuz 1339’da (1923) yani ikinci meşrutiyetin yıldönümünde Erzurum’da Cemal Gültekin tarafından çıkartılmaya başlanmıştır. Erzurum vilayet mektebinin bir yayın organı gibi faaliyet göstermiştir. Erzurum vilayet matbaasında basılmıştır. Mecmuanın Cemal Gültekin Erzurum’da bulunduğu müddetçe 4 yıl boyunca 26 sayısı çıkmıştır. Erzurum’da seçkin bir kültür zümresinin elinde tedris ve terbiye ile ilgili faydalı yayınlar yapılmıştır.
Derginin temel gayesi, öğretim işleridir. Bu yüzden mektepçiliğe önem vermiştir. Hemen her sayısında yurdun ve gençliğin kültür hayatı ile ilgili yayınlar yapmıştır. Özdilek’te Türk ocağı fikirleri yanında, edebi, ilmi yazılara da yer verir. Cumhuriyet fikirlerini yaymada önemli rol oynamıştır. Daha sonra Cemal Gültekin’in Trabzon muallim mektebine tayini ile birlikte dergi yayın hayatına devam etmiş ve 27. sayıdan itibaren Trabzon İstikbal Matbaasında basılmaya başlanmıştır. Derginin yayın çizgisi bu değişiklikle değişmemiş, 15 günde bir çıkan mesleki edebi ilmi bir mecmua olmaya devam etmiştir. Aynı zamanda devrimlerin yoğun olarak yapıldığı bu dönemde özellikle gençlerin bu devrimlerin yanında yer almasına yönelik faaliyetlerini devam ettirmiştir.
1339 yılında yayın hayatına dâhil olan Özdilek mecmuasının transkripsiyonu yapılarak dönemin edebi, siyasi gündemine mecmua yazıları üzerinden ışık tutmak amaçlanmıştır. Edebi ve ilmi bir dergi olan Özdilek mecmuasının mevcut sayıları bir araya getirilmiş, çeviri yapılmış, kaynakça, dizin, yazar listesi ve dönemin Trabzon matbuatına dair bilgiler eklenerek ilgililerin istifadesine sunulmuştur.


Ürün Adı: Özdilek Mecmuası
Ürün Kodu: 9786052812334
Yazar: Alev Duran
Basım Yılı: 2019
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 268
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...