200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Dünya kamuoyunun gündemine Gülün Adi ve Foucault Sarkaci ile giren Umberto Eco'nun romanlarinda ortaçaga sik sik yer verdigi biliniyor. Fakat ortaçag üzerine sahip oldugu genis bilgiyi kurgudan öteye tasiyan Eco bu sefer karsimiza ortaçag tarihi uzmani ve ansiklopedi yazari olarak çikiyor. Umberto Eco'nun danismanliginda hazirlanan ve toplam dört ciltten olusan Ortaçag Ansiklopedisi'nin ilk cildi, "Babarlar, Hiristiyanlar, Müslümanlar" adiyla Alfa Yayinlari tarafindan yayimlandi.Umberto Eco bu kitapta, farkli disiplinlerde ortaçag üzerine uzmanlasmis isimlerle isbirligi yaparak; okuyucusunu sanat, tarih, edebiyat, müzik, felsefe, bilim ve teknik gibi basliklar altinda Avrupa uygarliginin söz konusu dönemdeki hikayesine dogru yolculuga çikariyor. Kitap, Umberto Eco'nun ortaçagin ne oldugunu ya da kendi deyisiyle öncelikle ne olmadigini anlatan giris yazisiyla basliyor ve böylelikle kitaptan nasil yararlanilmasi gerektiginin ipuçlarini veriyor. Bu yazida ortaçagin baslangiç ve bitim tarihlerini de tartisan Eco, dönemin yaygin kabuller (476-1492 yillari) itibariyla en az 1016 yili kapsadigini belirtiyor. Girisi izleyen bölümler klasik ansiklopedi formatinda düzenlenmis degil. 'Tarih' baslikli ilk ana bölümde Laura Barletta'nin 'Giris' baslikli yazisini Filippo Carla, Paquale Rosafio, Massimo Pontesilli gibi önemli yazarlarin dönem anlatimlari izliyor. Ikinci ana bölüm olan 'Ekonomi ve Toplum'da kentler, ekonomi modelleri, ormanlar, evcil ve yabani hayvanlar, imalat ve loncalar, ticaret ve ulasim yollari, limanlar, para, aristokrasiler, yoksullar, hacilar, yardim sistemi, din, savas ve toplum, kadinlar, gündelik hayat ayri bölümler halinde farkli yazarlar tarafindan ele aliniyor. Üçüncü ana bölüm, Umberto Eco'nun giris yazisiyla baslayan 'Felsefe', dördüncü ana bölüm 'Bilim ve Teknik', besinci ana bölüm olan 'Edebiyat ve Tiyatro' kapsamli biçimde isleniyor. Bunu; kentleri, mimariyi ve plastik sanatlari da kapsayan 'Görsel Sanatlar' ve dansin dahil edildigi 'Müzik' izliyor. "Ortaçag Roma Imparatorlugu'nun dagilma döneminde baslayip, tutkal görevi gören Hiristiyanligin yardimiyla, Latin kültürünü, imparatorlugu yavas yavas istila eden halklarin kültürüyle birlestirerek; uluslariyla, konusmaya devam ettigimiz dilleriyle vedegisimlerden ve devrimlerden sonra bile olsa bizim olmaya devam eden kurumlariyla günümüzde Avrupa dedigimiz yere hayat veren dönemdir" diyenEco'nun okuyucusuyla söylesircesine tutturdugu dili ve üslubu Leyla Tonguç Basmaci'nin çevirisiyle Ortaçag'i hem önemli bir basvuru(Tanitim Bülteninden)

Ürün Adı: Ortaçağ 1. Cilt
Ürün Kodu: 9786051066233
Yazar: Umberto Eco
Basım Yılı: 2019
Kapak Türü: Ciltli
Sayfa Sayısı: 960
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen: Leyla Tonguç
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...