200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Chomsky'nin Dil ve Zihin kitabinda baslattigi tartismayi sürdüren Kendini Yineleyen Zihin, bizi essiz bir sekilde insan yapan seyin dil oldugu yönündeki yaygin düsünceye meydan okuyor. Michael Corballis bu ilgi uyandirici kitabinda, bizi hayvanlar âleminden ayiran seyin özyineleme kapasitemiz oldugunu öne sürüyor: diger bir deyisle, düsüncelerimizi baska düsüncelere yerlestirme yetenegimiz. "Düsünüyorum, öyleyse varim" özyinelemeli bir düsünce örnegidir; çünkü düsünen kisi kendisini düsüncesine dahil etmektedir. Özyineleme kendi zihnimizi ve baskalarinin zihinlerini kavramamiza olanak saglar. Ayni zamanda bize zihinsel "zaman yolculugu" yapma gücünü verir; böylece geçmis deneyimlerimizi ya da gelecek için hayal edilmis olanlari simdiki zaman bilincimize yerlestirebiliriz. Corballis nörobilim, psikoloji, hayvan davranislari, antropoloji ve arkeoloji gibi alanlardan yararlanarak, bu özyinelemeli yapilarin düsüncelerimizi paylasmamiza, baskalariyla planlar yapmamiza ve yaratici hayallerimizi daha iyi yansitmak için çevremizi biçimlendirmemize olanak saglayan dil ve konusmanin olusumuna nasil yol açtigini gösteriyor. Corballis, özyinelemeli zihnin Pleistosen Dönemin sert kosullarinda hayatta kalmamizda nasil kritik bir rol oynadigini ve sosyal uyumu gelistirmek için nasil evrildigini ortaya koyuyor. Ilk önce el-kol hareketleriyle, sonrasinda Homo sapiens'in ortaya çikisiyla sesli olarak, dilin özyinelemeli zihne uyum saglayisinin izlerini sürüyor. "Kendini Yineleyen Zihin siradan okur kadar, alana yönelik pek çok referansiyla uzmanlar için de çok iyi bir kaynak." -Michael A. Arbib, The Construction of Reality'nin yazari-"Uzman bir yazarin elinden harika bir kitap. Corballis sürüp giden bir gizeme yeni bir açiklama getiriyor. Bu kitap önemli bir basaridir."-Thomas Suddendorf, Queensland Üniversitesi-(Tanitim Bülteninden)

Ürün Adı: Kendini Yineleyen Zihin
Ürün Kodu: 9786051068091
Yazar: Michael C. Corballis
Basım Yılı: 2014
Kapak Türü:
Sayfa Sayısı: 350
Kağıt Cinsi:
Çevirmen: Ahmet Birsen
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...