750 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 750 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 750 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 750 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

İyi Bir Yaratık Olmak, Montgomery'nin en çok satan anı kitabı How To Be A Good Creature (2018) isimli eserinin kısaltılmış ve daha küçük bir okuyucu kitlesi için yeniden düzenlenmiş edisyonudur. Konusu ise yazarın hayvanlarla olan karşılaşmaları ve bu karşılaşmaların onun iç ve dış dünyasındaki izdüşümleri üzerine kaleme aldığı kişisel hikayeleridir. Hem evcil (evcil domuz karakter adını orkestra şefi Christopher Hogwood'dan alıyor) hem de vahşi (Avustralya'da takip ettiği goriller) hayvanlarla olan anılarını anlattığı öyküleri; hayvanların kışkırtıcı düzeydeki çekici dünyaları hakkında bizleri hayal kurmaya davet ediyor. Montgomery, bu resimli kitabın her bölümünü, diğer türlerle olan etkileşimlerinden öğrendiği minik hayat derslerinden edindiği başlıklarla isimlendirmiş: "Herkese saygı göster”, "Korkma" ve "Kendi Aileni Kur". Bu başlıklar aracılılığıyla ise hayvanlarla olan ortaklıklarımızın ve onlardan edinebileceğimiz önemli kazanımların altını çiziyor. Her hikayede -doğa öğretmen- den neler öğrenebileceğimizi ve adım adım iyi bir yaratık olmanın yollarını düşündürüyor.

Yazar Sy Montgomery’nin doğada yaşadığı özgün deneyimlerden yola çıkarak yazdığı bu gerçek hikaye; yazarın yaşamı boyunca içinden geçtiği eşsiz yolculuklar sırasında doğadaki birbirinden güzel yaratıklar üzerine olan gözlemlerini ortaya koyuyor. Keşif gezilerini resmettiği duygu yüklü suluboya çizimleri aracılığıyla ise okuyucuya düşünsel bir ziyafet sunuyor. Okul öncesi ve okul çağı çocuklarının keyifle okuyacağı bu resimli kitap; otobiyografi türüyle küçük yaştaki çocukları buluşturma özelliğinin yanı sıra; insan ve hayvan türlerinin yollarının kesişmesiyle ortaya çıkan büyüleyici deneyimler ve hepimizin aslında benzer bağlar kuran yaratıklar olduğumuz, üzerine muazzam bir farkındalık yaratıyor.Samimi bir bakış açısı, bilgelik ve temel bilgilerle dolu bir kitap…
Kirkus Review

Ürün Adı: İyi Bir Yaratık Olmak
Ürün Kodu: 9786256466180
Yazar: Sy Montgomery
Basım Yılı: 2023
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 36
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...