199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!
Bu kitap, Ahmed Ateş'in İstanbul Üniversitesi Tarih Dergisi'nde 1953'de yayımladığı "İstanbul'un Fethine Dair Fatih Sultan Mehmed Tarafından Gönderilen Mektuplar ve Bunlara Verilen Cevaplar" başlığını taşıyan yazısı ile Fatih ve İstanbul Dergisi'nde yine 1953'de yayımladığı "Fetihten Az Sonra Bir İstanbul Tasviri" başlığını taşıyan iki yazısını biraraya getirmektedir. İstanbul'un fethini müteakip, onun sevinç ve onuru ile Fatih tarafından Molla Gürânî inşası ile, Mısır Hükümdarı İnal Şah'a, Mekke Şerîfine ve Hâce Kerîmî inşası ile İran Şahı Cihan-Şah Mirza'ya gönderilen bu mektuplar (beşâret-nâmeler) ve onlara gelen cevaplar, bu büyük tarihî hadisenin anlaşılması ve izahı bakımından son derece önemli vesikalardır. Çünkü devrin adetlerine uyularak yazılmış olan bu mektuplarda, onları kaleme alanların göstermek istedikleri edebî maharetler yanında, cereyan eden hadiselerin bazı mühim teferruatını bulmak, bunların mektubu yazdıran ve yazan gözünde ne mana ifade ettiğini anlamak her zaman mümkündür. Bundan başka verilen cevaplardan, nezaket ve belâgat kaideleri haricinde, bahis konusu olan hadisenin nasıl karşılandığı görülebilir. Daha başka hususiyetleri yanında bilhassa bu bakımlardan da incelenmesi icap eden bu mektuplar ile cevapları, Feridun Bey'in meşhur Münşeât-ı Selâtîn'inde toplanmış ve basılmış bulunmaktadır. Bu tercümede Münşeât'ın İstanbul 1275 basması esas olarak alınmıştır. Kitaba ilave ettiğimiz ikinci yazı Fetihten Az Sonra Bir İstanbul Tasviri Külliyât-ı Hâmidî'de yer almaktadır. 16 yüzyıl müellifi Hâmidî tarafından kaleme alınan eserin istinsah tarihi bulunmayan bu nüshası Ahmed Ateş'e göre Fatih'in vefatından sonra yazılmış olmalıdır. Son sözü bu değerli eseri kültür dünyamıza katan Ahmed Ateş'e bırakalım: “Bu tercüme, bu mektupları aslından okuyamayanlara, onları kaleme alanlara o kadar parlak ilhamlar veren o büyük fethin sevinç ve gururunu biraz duyurabilirse, mütercim kendini çektiği zahmetlerin mükâfatını görmüş sayacaktır.”

Ürün Adı: İstanbul'un Fethine Dair
Ürün Kodu: 9786257608626
Yazar: Ahmed Ateş
Basım Yılı: 2022
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 96
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...