199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Bu kitapta, demokrasinin Islamin vicdaninda ve ruhunda bulundugu; Islamin, toplumsal bir özgürlük sistemi, esitlik ve tüm insanlar için kardesligi saglayan ideal bir hayat sistemi oldugu; az sayida insanin, toplumun geri kalanini daha iyi kontrol etmek için serveti ve özgürlükleri kendi aralarinda paylastiklari bir sistem olmadigi gösterilmistir. Kitaptaki çesitli bölümlerde, Islamin, insanlarin, en azindan toplumsal politikalari ilgilendiren tartismalara müdahil olma hakkinin var oldugu ve siradan insanlarin yöneticileri ile vekilleri üzerinde kontrol sahibi olabilecekleri bir siyasi iklim olusturmak için Islami ideallere yaklasilabilecek bir yönetim sistemi oldugu gösterilmistir. Kitapta su açikça ortaya konmustur ki Islam sadece bir din degil, ayni zamanda manevi ve dünyevi isleri birlestiren tam bir kurallar bütünüdür. Sadece bireyin Allah'la iliskisini degil, ayni zamanda insanoglunun her türlü iliskisini ve islerini düzenlemeyi amaçlamaktadir. Islam ve onun felsefesine dair görünür hâle gelen bir baska temel husus da Islam Hukuku ile insan akli arasindaki kesin iliskidir. “Hirs, gurur ve güç arzusu, hizla yozlasmaya neden olmaktadir. Bu gerçekler, demokrasinin ve insani degerlerin, Kur'an ve Hz. Peygamber'in hayatinda saglam dayanaklari oldugu gerçeginin üzerini örtemezler. Daha yüksek standartlara ulasma çagrisi hâlâ geçerlidir ve Hristiyanlar için kutsal yönetim hakkina sahip monarsi ideallerinin artik mümkün olmadigi gibi, Müslümanlar için hilafet artik bir ideal degildir. Bati unutmamalidir ki Islamla ortak degerleri olan evrensel insan haklari ve demokrasi ideallerine kendisi de otokrat teokrasilerden baslayarak ulasmistir.” “Önce bagla, sonra Allah'a tevekkül et.” hadisi, henüz arastirilmamis olan daha yüksek nitelikli bir demokrasinin temeli. Demokrasi, sadece ‘bir kisi bir oy' ilkesinden ibaret degildir.” “Seriatin, demokratik degerlere ve insan haklarina birakin karsi olmasini, bunlar için önemli bir temel dahi teskil edebilecegi burada gösterilmistir. Bu temelin, insanlarin kesfine degil, bizzat Allah'in iradesine dayali oldugu anlasilmaktadir. Bu dinî temel; Müslüman toplumlardaki.

Ürün Adı: İslam ve Demokrasi
Ürün Kodu: 9786054232710
Yazar: Sayed Khatab
Basım Yılı: 2010
Kapak Türü:
Sayfa Sayısı: 336
Kağıt Cinsi:
Çevirmen: Salim Korkmaz
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...