199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!
Hadis ilmi sahasinda her çagda eserler verilmistir. Bu ilme hizmet eden âlimlerden biri de Imam Nevevî'dir. Imâm Nevevî tarafinidan derlenmis Kirk Hadis, müslümanlarin yasadigi bütün ülkelerde en çok yayginlik kazanmis ve üzerine pek çok serhler yapilmistir. Kitabin aslini olusturan hadisler seçilirken dinin temelini olusturan, genis anlamli, özlü hadislerden olmasina dikkat edilmistir.Hâfiz Ibn Receb el-Hanbelî tarafindan yazilan ve sizlere "Hadislerle Ilim ve Hikmet" adiyla tercümesini sundugumuz serh de, Imam Nevevî tarafindan derlenen Kirk Hadis üzerine yazilan serhlerin en degerlisi ve en çok begenileni olmustur. Yazdigi bu serhde de hadis ilminin dirâyet ve rivâyet konularindaki mahâretini görebilmek mümkündür.Kitabin aslini olusturan 50 hadis iki bin civarinda hadis ile açiklanmistir. Hadislerden çikarilan hükümlere yer verilmis, farkli görüslerin delilleri de belirtilmistir. Ayrica serhi yapilan hadis-i serif ile ilgili olarak selef içinde ilim, takvâ, vera‘ ve zühd gibi sifatlarla öne çikmis sâlih kimselerin hikmetli sözlerini, tavir ve yasayislarindan güzel ve ibretli örnekleri nakletmistir. Bunlar insanlarin gönlüne isleyen ve onlarin ruhu üzerinde büyük etki birakan özellikteki sözler ve kissalardir.Eserde geçen ana hadisler disinda sekiz yüzün üzerinde hadisin metni alinarak harekelenmistir. Kitabin sonunda, istifadeyi kolaylastirmak maksadiyla muhtasar bir sözlük konulmustur. Ayrica çok kapsamli ve ayrintili indekse yer verilmistir. Eserde geçen kitap ve sahis isimleri, hadislerin tercümeleri ve arapça asillari ayri ayri indekslenmistir.

Ürün Adı: Hadislerle İlim ve Hikmet 1-2-3 (Takım / Set)
Ürün Kodu: 9786054214822
Yazar: İmam İbni Recep el-Hanbeli
Basım Yılı: 2006
Kapak Türü: Ciltli
Sayfa Sayısı: 1920
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen: Ali Kaya
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...