200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

    Edebiyat ve Toplum Osmanlı'dan Günümüze

  • Barkod:9786051140926
  • Marka :Timaş Tarih
  • Kategori:İnceleme
  • Stok:1
  • 115,00 TL

Edebiyat toplumsal olgulari yansitmasi açisindan her zaman degerli bir sosyolojik araç olmustur. Edebiyat sayesinde toplumu dogrudan gözlemlemek yerine, onu kavramada dâhiyane bir yetenege sahip olan edebiyatçinin yansittiklari üzerinden sasirtici varsayimlara ulasabiliriz. Özellikle toplumsal tarih çalismalarinda ancak edebî metinler sayesinde geçmiste yasanmis sosyal iliskilileri, olaylari ve yapilari betimleme sansimiz olur.Edebiyatin toplumla olan iliskisi bununla sinirli degildir. Edebiyatin bizzat kendisi tarihin çesitli dönemlerinde toplumsal dönüsümün ana motiflerinden biri olmustur. Fransiz Ihtilali'nden Bolsevik Devrimi'ne, fasist rejimlerin ortaya çikisindan 68 olaylarina kalemin toplumu dönüstürmede önemli bir rol oynadigini görürüz.Bugün Türk toplumunun yasadigi tarihsel degisime isik tutmak istedigimizde edebiyat bizim için en önemli anahtar haline gelir. Osmanli Imparatorlugu'nun yikilisindan Cumhuriyet'in kurulusuna dek yasanan süreç, toplumsal sancilar; Tanzimat Edebiyati, Millî Mücadele dönemi Edebiyati derinlemesine incelenmeden tahlil edilemez.Tüm bunlarla birlikte Türkiye'de edebiyat akimlarinin ortaya çikis sekillerinin Türk toplum yapisinin dönüsümüyle paralellik arz ettigini görürüz. Örnegin roman, ancak belirli ölçülerde, Batili anlamda orta sinif tanimina uyan bir kitlenin palazlanmasiyla güçlenmistir. Türkiye'de büyük göç dalgasi öncesi önemli bir toplumsallik arz eden köy yasantisi köy edebiyatini ortaya çikarmistir. Kentlesmeyle birlikte ortaya çikan yabancilasma ve yeni toplumsal sorunlar Garip Akimi'ni dogurmustur. Bunlar gibi sayabilecegimiz sayisiz örnek Türkiye'de de edebiyat ve toplumun etle tirnak gibi birbirinden ayri düsünülemeyecegini gösterir.Ancak edebiyatin toplum ile kurdugu bu yakin iliski ve bunun sonucunda sundugu sosyolojik zenginlik edebiyat eserini asil amaci olan sanatsal kaygisindan saptirmamalidir. Bir edebî eserinin toplumsal yönü ne kadar güçlü olursa olsun eserin var olusunun ön kosulu sanatsal ifadesidir.Dünya çapinda söhrete sahip, en önemli tarihçi ve sosyal bilimcilerimizden biri olan Prof. Dr. Kemal Karpat Osmanli'dan Günümüze Edebiyat ve Toplum'da bu iki temel kaygiyi göz önünde bulundurarak edebiyat araciligiyla Türk toplum yapisinin tarihsel süreç içerisinde farkli bir resmini çiziyor. Türk dili ve edebiyatiyla ilgili olarak sasirtici bilgiler verirken yaptigi analizlerle okuyucuyu çok farkli perspektiflerden sosyolojik bir okuma yapmaya tesvik ediyor. Türkiye'de toplum ve edebiyat iliskisi üzerine henüz güçlü bir literatürün olusmadigi göz önünde bulunduruldugunda Karpat'in bu eseri alaninda essiz bir basvuru kaynagi haline geliyor.Ince Kapak:

Ürün Adı: Edebiyat ve Toplum Osmanlı'dan Günümüze
Ürün Kodu: 9786051140926
Yazar: Kemal H. Karpat
Basım Yılı: 2009
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 280
Kağıt Cinsi: 2. Hamur
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...