199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 199 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Yusuf Hayaloglu… Usta sair… Siirleriyle halkin, emekçinin, ezilenin dili oldu. Zulmü ve adaletsizligi mahkum etti. Halkinin dertlerini, özlemlerini siire tasidi. Barisi, sevgiyi, dostlugu mustuladi. Türkü babasiydi. Siirleri; ezgilerin, türkülerin sözü oldu. Toplumun gönlüne girmis bir çok sanatçinin dilinden halkla bulustu. "Su daglarda kar olsaydim" türküsünü makinasinin basinda, yolda yürürken, evinden çikip isine, okuluna giderken mirildanmayan kimse kalmamistir herhalde. Yasarken anonimlesti. Hele Ahmet Kaya'nin sesi ve saziyla bulustugunda meydanlari, konser salonlarini doldurdu. Inandigi gibi yasadi, inandigi gibi konustu, inandigi gibi yazdi. Sanatini halk için yapti. Halk için, halk gibi yasadi. Mütevaziydi, insan sevgisiyle doluydu. Bu sevgiden tasan ise siirleriydi. Bu siirler albümleri, TV ekranlarini, radyolari, dergileri senlerdirdi. 2002 yilinda "Gözleri Intihar Mavi" yle kitap dostlari ile bulustu. Kitabevlerinin ve kütüphanelerin demirbasi oldu. Sevenlerinin yeni bir kitap beklentisinin ve özleminin o da farkindaydi. Ancak yorgun bedeninde tasidigi hastaligi buna imkan ve zaman tanimadi. Türküleri babasiz birakarak yazilacak siirlerini ve sözlerini de beraberinde özlemini duydugu yerlere tasidi. Tezgahtar Nebahat'i, Nalan'I, Riza'yi, Istasyondaki Çocugu, Yagmur Içen Kizi, Bahtiyar'I, Suphi'yi ve Nazlican'I da yetim birakarak 2009 yilinin 3 Mart'inda yani tam bir yil once aramizdan ayrildi. "Bir Veda Havasi'nda" yasadigi hayatini "Iste Gidiyorum" diyerek ; "Terkedemedigi" "Acilar Kraliçesi Istanbul"u da kendi basina birakarak "Bir Anka Kusu" gibi özlemini duydugu o yerlere gitti.Solcuydu, sagciydi, Müslüman'di, demokratti, Kürt'tü, Türk'tü, muhalifti, sairdi, babaydi, oguldu, kardesti, yoldasti, yorgundu, yigitti, yilgindi, ürkekti, delikanliydi, halkti. Herkesin özlemi, Hayaliydi. Hak ve adalet mücadelesine kendisini adamis her aydin, sanatçi gibi o da parmakliklarin ardinda kaldi. Kader; filmlerini seyrederek haksizliklarla kavgasina kendisini hazirlayan Yilmaz Güney'le yollarini bu parmakliklar ardinda kesistirdi. Ahmed'lerinin, Yilmaz'larinin gidisini gördü. Sevdigi herkes gibi o da çekip giderken "Ne kaldi" diye soranlara bir "Ayrilik Hediyesi"dir "dur.. aglama gözlerim"…

Ürün Adı: Dur...Ağlama Gözlerim
Ürün Kodu: 9789759044688
Yazar: Yusuf Hayaloğlu
Basım Yılı: 2010
Kapak Türü:
Sayfa Sayısı: 148
Kağıt Cinsi:
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...