200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Hayvanat bahçesindeki bir sempanze yillardir her sabah tas toplayip, gün boyunca heyecanli ve saldirgan bir ruh haliyle bunlari ziyaretçilere firlatiyorsa, üstelik bu taslari ihtiyaç duyacagi zamandan önce, sakince, kararlilikla ve sistemli bir sekilde depolamissa, bu davranis biçimi gelecegi planlama anlamina mi gelir? Hayvanlar biz insanlar gibi gelismis bir bilinç biçimine ve bizimkine çok benzeyen bir "iç dünyaya" sahip olabilir mi? Onlarin (ve bizlerin) bilissel kapasiteleri nelerdir? Beynimiz nasil evrimlesti? Bu süreçte çevreyle nasil etkilesti? Bu ve buna benzer sorulara yanit arayan psikolog Louise Barrett insanbiçimci bakis açisi tuzagina düsmeden, günümüzde psikolojinin ve nörobilimin ulastigi son noktalari aktariyor. Yazar kitabinda kaos kuramlariyla son nörobilimsel bulgulari birlestirerek 600 milyon yili askin bir süre içinde evrilen insan ve hayvan beynine isik tutuyor. Zihnin sadece beyinden ibaret olmadigini öne süren Barrett, bilis ve davranis süreçlerini, "bedenlenmis" bir yaklasimla arastirmanin akli kavmamizi nasil genislettigini ve zenginlestirdigini vurguladiktan sonra, beden ve çevre "zihin" dedigimiz seyin bilesenlerinden biriyse, nasil oluyor da farkli türde bedenleri olan ve farkli çevrelerde yasayan diger hayvanlarin, onlara insan benzeri zihinsel durumlar atfedebilmemize izin verecek kadar bizimkine benzer sekilde akil yürüttüklerini inceliyor. "Barrett'in bu harika kitabi, bilissel evrimi inceleyen gelecek kusak bilim insanlarina bir aydinlatma feneri olacaktir."-Daniel J. Povinelli, Human Ethology Bulletin-"Hem felsefi hem de bilimsel olarak zengin bir kitap bulmak oldukça zordur. Bu kitabi hem genel okurlara hem de üniversite ögrencilerine tavsiye ederim." -Roy Sugarman, Metapsychology-"Beynin Ötesi hem eglenceli hem de ögretici bir kitap. Ayni zamanda çok saglam argümanlara sahip. Bilissel bilimciler için vazgeçilmez bir kaynak olacak."-Mirko Farina, Phenomenology and Cognitive Sciences-(Tanitim Bülteninden)

Ürün Adı: Beynin Ötesi
Ürün Kodu: 9786051068442
Yazar: Louise Barrett
Basım Yılı: 2014
Kapak Türü:
Sayfa Sayısı: 305
Kağıt Cinsi:
Çevirmen: İlkay A. Demir
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...