200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!
1204 yılının Nisan ayında Hıristiyan askerleri Filistin 'i kurtarma misyonuyla çıktıkları saferde hedeflerine varamadılar ve Avrupa' nın en zengin kenti olan Konstantinopolis'i yağmaladılar. Atina başpiskoposunun erkek kardeşi Nicetas Choniates bu katliamı görgu¨ tanığı olarak nakletti.
Muhteşem bir kilise olan Ayasofya'nın görkemli hazineleri paramparça edilerek askerlere dağıtıldı. Yağmalanmış kentte insandan çok kitap bulunmaktaydı. Bu hazineler arasında antik du¨nyanın en bu¨yu¨k matematikçisi ve gelmiş geçmiş en bu¨yu¨k du¨şu¨nu¨rlerden Arşimet'in eserleri de bulunuyordu. p sayısının değerini yaklaşık olarak hesaplamış, ağırlık merkezleri teorisini geliştirmiş ve Newton ve Leibniz'den 1800 yıl önce kalku¨lu¨su¨n gelişimine doğru adımlar atmıştı. Kentin yağmalanması sırasında yok olan yu¨z binlerce kitaptan farklı olarak Arşimet'in metinlerinin bulunduğu u¨ç kitap da kurtuldu. Reviel Netz ve William Noel Arşimet'in palimpsestinin olağanu¨stu¨ macerasını Arşimet'in kefişleriyle birlikte anlatıyorlar.

"Reviel Netz zamanımızın en yaratıcı matematik tarihçilerinden biri ...
Will Noel, elyazmaları ile ilgili tarihi çok canlı bir şekilde anlatıyor ...
Arşimet'in Elyazmaları olağanu¨stu¨ bir kitap ve eski Yunan matematiğini herkesin anlayacağı bir dille anlatmak gibi zor bir işi başarıyor."
- Physics Today

"Matematik tarihi derslerinde kullanılabilecek değerli bir kaynak."
- Mathematics Teacher, 11/08

" ... harika kitap ... Sadece bir matematik, bilim ya da tarih değil, aynı zamanda gizemli bilmecelerin ve çok daha fazlasının yer aldığı bir kitap... Eğlenceli olduğu kadar eğitici ve ilham verici; matematiği zevkli hale getiriyor."
-American Author's AssociationÜrün Adı: Arşimet'in Elyazmaları Modern Bilimin Anahatlarının Ortaya Çıkış
Ürün Kodu: 9786051064581
Yazar: William Noel
Basım Yılı: 2012
Kapak Türü:
Sayfa Sayısı: 328
Kağıt Cinsi:
Çevirmen: Zennur Anbarcıoğlu
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...