200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 200 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!
Anadolu coğrafyasının doğudaki en uç noktalarından birisi olan Ağrı yöresi bir geçiş güzergâhı üzerinde bulunduğu için farklı kültürlerin izlerini taşımaktadır. Bu izlerin en iyi görüldüğü alanlardan birisi de geleneksel el dokumalarıdır. Yöreye ait günümüze ulaşabilen geleneksel el dokumaları örneklerine bakıldığında bu etkileşimin renk, kompozisyon ve motif çeşitliliği bakımından yöre dokumalarına oldukça zengin bir uygulama alanı kazandırdığı anlaşılmaktadır. Yöre geçmişte çok önemli bir dokuma merkezi iken yaşam koşullarının ve üretim biçimlerinin değişmesi ile bu alan gittikçe önemini yitirmiş ve kaybolmaya yüz tutmuştur. İlde bir müze bulunmadığı için geleneksel el dokumalarına ait kalabilen son örnekler de toplanamadığından giderek yok olma süreci içerisine girmiştir. Halı tüccarlarının son yıllarda bütün Anadolu’da olduğu gibi bölgeyi adeta talan edercesine eski dokumaları toplamaları örneklerin günden güne azalmasına neden olmuştur. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi desteği ile Ağrı Geleneksel El Dokumaları Kataloğu” olarak hazırlanan bu çalışma kapsamında ilçe ve köylerde alan araştırması yapılmıştır. Bu araştırma kapsamında ulaşılabilen 120 halı, 3 geve, 22 kilim, 10 cicim, 5 zili, 7 sumak olmak üzere toplam 167 adet dokumanın teknik, renk, motif ve kompozisyon özellikleri incelenmiş ve çizimleri yapılmıştır. Bu çalışma sayesinde yüzyılların mirası olan ve yöre halkının hafızası niteliğindeki bu geleneksel sanat alanının yok olması önlenmiş, kayıt altına alınarak gelecek nesillere ulaştırılması sağlanmıştır. Ayrıca alan ile ilgili yapılacak bilimsel çalışmalara için de veri sağlanmıştır.

Ürün Adı: Ağrı Geleneksel El Dokumaları Kataloğu
Ürün Kodu: 9786052812945
Yazar: Yusuf Çetin
Basım Yılı: 2019
Kapak Türü: Karton Kapak
Sayfa Sayısı: 360
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Çevirmen:
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Yükleniyor...