750 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 750 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 750 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 750 TL Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!
Dikkat ve zekâ güçlendirme kitapları kategorisinde yer alan ve 4 yaş grubu anasınıfı öğrencileri için hazırlanan Dikkati Güçlendirme Seti kitabı görsel ve sayısal zekâyı geliştirmeye yönelik egzersizler içeriyor.
 
Doç. Dr. Osman Abalı tarafından hazırlanan bu set bilimin ve akademik geçmişin birikimi ile hizmete sunuluyor. Problem çözme becerisinden düşünme ve aritmetik beceriye kadar birçok alanda gelişime destek olan bu set ile başarı kaçınılmaz bir hal alıyor.
 
DGS ile İlgili Hedefler / Genel Faydaları 
Öğrenme sistemini aktif bir şekilde çalıştırıp ders başarısını artırır. 
Dikkat becerilerinde artış olur, ders ve akademik alandaki dikkat hataları azalır. 
Çalışmaya ve öğrenmeye karşı istek artar, okuldaki performansı yükselir. 
Görsel alana girenleri fark eder ve ayırt eder, masa başı ders çalışmalarındaki başarısı artar. 
El göz koordinasyonu artar, performans ödevlerinde üretkenliği artırır. 
İnce motor becerilerinde artış olur, el becerileri gelişir.
Dinleme becerisi artar, işitsel algısında kuvvetlenme olur. 
Planlama ve sıralama becerilerinde artış olur, karşısına çıkan problemlerde fayda sağlar. 
Okuma ve okuduğunu anlamaya fayda eder. 
Zihinsel enerjinin bir konuya odaklanmasına yarar. 
Düşünme becerilerini destekler, yorumlama becerisini geliştirir. 
Esnek düşünebilmeye yardımcı olur. Kısa süreli bellek, uzun süreli bellek gelişimine fayda sağlar.
Farklı bakış açıları ile problem çözmeye yarar sağlar. 
Aritmetik becerisine katkı sağlar. 
Soyutlama becerisine fayda sağlar. 
Sözel becerilerini artırır. 
Unutkanlığı azaltır. Kavrama süratini geliştirir. 
Farklı açılardan öğrenme becerisini destekler.
 
Psikolojik Faydaları 
Sürükleyicidir, başarılı olma duygusunu pekiştirir. Kendine güveni özellikle akademik özgüveni artırır. 
Okulu ve çalışma sevgisini artırır. 
Kâğıt, kalem ders ve öğrenme olumlu hale gelir. 
Boş zamanlarını değerlendirir. 
TV ve görsel araçların yol açtığı problemlerin azalmasına yardımcıdır. 
Duygu ve öfke kontrolü artar.
 
Kitap Uygulama Talimatları 
1. Dikkati güçlendiren egzersizler çocuğun yaşına uygun olarak hazırlanmıştır.
2. Yaşına uygun egzersizlerden çok hata yapan çocuklar bir alt yaş grubu olan kitapları çalıştıktan sonra kendi yaşlarına uygun kitapları çalışmaya devam edebilirler.
3. Çalışmaların her birinin üzerinde talimatlar ve yönergeler bulunmaktadır.
4. Çocuğun kendi başına yapması ve sonrasında, cevap anahtarında birlikte kontrol edilmesi mümkündür. İsterlerse anne baba veya eğitimcilerle birlikte de çözebilirler. Önemli olan yoğunlaşma ve çözümle sonuca gitmektir.
5. Çalışma süresinde sınır bulunmamaktadır. Çocuklar istedikleri kadar egzersiz yapabilirler. Mümkünse her bir sayfadaki egzersiz çözülmeli, sayfa atlaması yapılmamalıdır. 6. Her bir sayfa için çözme süresi değişmektedir. Ortalama 2-5 dakikalık süre her bir sayfa için yeterli kabul edilebilir. Bazı egzersizler bu süreyi aşabilir bazıları daha kısa sürede yapılabilir. Bu sebeple çocuğa serbest zaman verilmesi daha iyi olacaktır. Yani çocuk istediği kadar sayfaya yoğunlaşabilir. Eğer yapamıyorsa sonuç gösterilerek sorunun cevabından öğrenmesi sağlanmalıdır.
7. Mümkünse her gün çalışmalar yapılmalıdır. Bu yapılamazsa çok uzun ara vermeden egzersizlere devam edilmesi daha faydalıdır. Ancak uzun bir zamana yayılsa bile kitabın bitirilmesi ana hedef olmalıdır.
8. Çocuğun günlük çalışma süresi 10 dakikadan 60 dakikaya kadar çıkabilir. Zaman kısıtlaması yoktur. Günün herhangi bir saatinde yapılabilir.
9. Eğer çocuk kendi yaşının kitaplarını bitirmişse bir üst yaş grubuna geçerek çalışmalara devam edebilir. Bu durum çocuğun dikkat seviyesinin yüksek olduğunu gösterir.
10. Çocuklar hata yaptığında uygun bir iletişim dili ile doğrusu gösterilmelidir.
11. Derslerden kalan zamanlarda bu çalışmalar rahatlıkla yapılabilir.
12. Çocuğun çok hata yaptığı egzersizler farklı şekillerde tekrarlanarak bu hatalar azaltılabilir.
13. Kitabın ilerleyen sayfalarında hata oranının azalması beklenir.
14. Dikkatin egzersizlerle güçlendirilmesi keyif, dinamizm ve motivasyon süreci ile desteklenmelidir.
 
Set İçerikleri
• Dikkati Güçlendirme Seti 4 Yaş, 3 adet kitaptan oluşmaktadır.
• Her kitap 167 sayfadan oluşmaktadır.
 
Dikkati güçlendirme setleri çeşitli oyun serilerinden oluşan ve gelişim çağındaki çocukların dikkatini artırmayı hedefleyen eğlenceli egzersizler bütününden oluşuyor. Her yaş grubu için özel olarak tasarlanmış setler bulmak mümkün. Özellikle son yıllarda teknoloji alanında ortaya çıkan gelişmelerle birlikte telefon, tablet ve bilgisayar gibi araçlarla bir arada büyüyen çocuklarda dikkat sorunları ortaya çıkabiliyor. Keyifli ve bir o kadar da eğlenceli oyunlardan oluşan dikkat güçlendirme setleri ile beyinde bulunan farklı algı merkezlerini harekete geçirmek ve çocukların odaklanma becerilerini geliştirmek amaçlanıyor.
 
2014 yılında piyasaya sunulan Dikkati Güçlendirme Seti Anasınıfı 4 Yaş - Osman Abalı kitap serisi ile 5 yaşına kadar olan ana sınıfındaki çocukların gelişimlerine katkı sağlanması hedefleniyor. Sette çeşitli beyin egzersizleri yardımı ile odaklanma, problem çözme, dikkat devamlılığını sağlama ve öğrenme güçlüğünü gidermeye yönelik çeşitli egzersizler yer alıyor. Doç. Dr. Osman Abalı tarafından hazırlanan bu sette çocuk psikolojisi ve öğrenme becerisi üzerine farklı kategorilerde yer alan egzersizler görsel ve sayısal zekâyı da geliştirmeye yardımcı oluyor. Doç. Dr. Osman Abalı çocuk psikolojisi üzerine aldığı eğitim sonrasında bu alanda edindiği önemli tecrübeleri bu kitap setleri ile ailelere ve çocuklara sunuyor. Hiperaktivite ve dikkat sorunlarından ders başarısı kazanmaya, davranış problemlerinden ergenlik dönemi sorunlarına kadar oldukça geniş bir perspektifte ele alınan konularda başarılı kitaplar yazan Doç. Dr. Osman Abalı, ayrıca çocuk ruh sağlığı üzerinde geliştirdiği pek çok proje ile de tanınıyor. Kariyerini çocuk gelişimi üzerine konumlandıran yazar, bu eğlenceli set ile birlikte çocukların okul sevgisini artırmayı ve duygu kontrollerini geliştirmeyi amaçlıyor.
 
Dikkati Güçlendirme Seti Anasınıfı 4 Yaş - Osman Abalı tarafından sürdürülen geniş bir araştırma ve birikim sonucunda çocuklarla buluşuyor. Derin düşünme, problem çözme, analitik becerilerin geliştirilmesi ve sayısal zekânın ilerlemesine katkı sağlayan set ile çocukların hem okul hem de sosyal hayatlarında başarı grafikleri yükseliyor. 4 yaş ve anaokulu çocuklarına özel olarak tasarlanan sette çocukların erken yaşlarda bilinçlenmesi ve çeşitli becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Dikkat hatalarını azaltmaya yönelik uygulamalar içeren setin içinde sürükleyici şekilde sunulan egzersizler çocukların özgüvenlerini artırıyor. Resimlerle desteklenen egzersizler çocukların el ve göz koordinasyonlarını aynı anda geliştiriyor. El becerileri gelişen çocuklar aynı zamanda ince motor becerilerinde de gelişim kaydediyor. Okul hayatında başarı için bu setler pek çok fayda sunuyor. İşitsel algıyı kuvvetlendirme ve dinleme becerisini geliştirme gibi önemli avantajlar sunan egzersizler bütünü ile çocuklar sıralama, karar verme ve planlama gibi bilişsel niteliklerini artırıyor. Kısa ve uzun süreli bellek kapasitesi, soyut ve somut beceriler ve kavrama hızı önemli ölçüde gelişim gösteriyor. Set içerisindeki uygulamalarla farklı bakış açıları kazanabilme ve esnek düşünebilme gibi özellikler de çocuklara fayda sağlıyor.
 
Boş zamanları değerlendirmek için mükemmel bir aktivite olan dikkat güçlendirme setleri, çocukların aileleri ile birlikte keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. Başarıyı ödüllendirme ve eğlendirme motivasyonuna göre hazırlanan set 3 kitaptan oluşuyor. Çalışma süresinde herhangi bir kısıtlamanın olmadığı bu kitaplarla çocuklar diledikleri kadar zaman geçirebiliyor. Her bir sayfada ortalama 2-5 dakika gibi bir süre harcanması normal kabul ediliyor. Çocukların kitap içerisindeki egzersizleri tek başlarına çözmeleri, sonrasında ise ebeveynleri ile birlikte cevap anahtarlarını kontrol etmeleri gerekiyor. Egzersizlerin her gün yapılmasında bir sakınca bulunmuyor. Belirli bir saat diliminde düzenli olarak yapılan egzersizlerle kısa zamanda fayda sağlanabiliyor. Çocuklar egzersizlerde hata yaparsa bunu uygun bir iletişim dili ile aktarmak ise hedeflenen motivasyon sürecini destekliyor.

 

Yaş Grubu:4 Yaş

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan ve/veya sipariş onaylandıktan sonra, stoklarımızda mevcut ise en geç 2-3 iş günü içerisinde gönderimi sağlanmaktadır. Mevcut değilse ortak çalıştığımız tedarikçi firmalardan ve/veya yayınevlerinden temin edilip gönderim sağlanacaktır. Teslimat adresinin masalseç'e uzaklığına bağlı olarak taşıyıcı kargo şirketi de 1-5 gün içerisinde siparişinizi size teslim edecektir.

Stoklarımızda olmayan ürünlerin tedarik edilme süreleri yayınevlerine ve dağıtıcı firmalara göre farklılık göstermektedir. Tedarik sürecinde olan ürünlerin teslimatı tedarik işlemleri gerçekleştikten sonra yapılır.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda, size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimat yapılamamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından masalseç talebiyle size teslim edilecektir.

Alım işlemi sonrası teyit amaçlı e-posta alacaksınız. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin tedarik edilememesi durumunda konu ile ilgili yine e-posta gönderilecek ve durum tarafınıza bildirilmiş olacaktır.

www.masalsec.com çevrimiçi/online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı sağlanmaktadır. Nadir de olsa tüketicilerin aynı ürünü alması söz konusu olabilmekte ve ürünler stoklarda tükenebilmektedir. Böyle bir sorun olması halinde, ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün en az 4 (Dört) en fazla 20 (yirmi) gün içerisinde tarafınıza teslim edilebilmesi için bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye teslim edilemezse, tüketicinin yaptığı ödeme kendisine iade edilir.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...